Avukat Özge Akım


İstanbul’da doğmuştur. İstek Vakfı Balmumcu Atanur Oğuz okulunda eğitim almış, 2005 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra 2006 yılında İstanbul Barosuna kayıt olarak avukatlığa başlamıştır. Eğitim hayatına, İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku alanında Yüksek Lisans programına katılarak (LLM) devam etmiştir. Yüksek Lisans programında; Bilişim Hukuku, Elektronik Ticaret Hukuku, Veri Koruma Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Şirketler Hukuku, Sinema Eserleri Hukuku ve Kadın Hakları alanlarına yoğunlaşmış, eğitimini Kişisel Verilerin Korunması alanında yapmış olduğu çalışma ile tamamlamıştır. İleri seviyede İngilizce ve başlangıç seviyesinde Yunanca ve Almanca bilmektedir.

Hukukçu bir aileden gelen Av. Özge AKIM , stajını büyük bir hukuk bürosunda tamamlayıp bir süre daha çalışmaya devam ettikten sonra yönetici avukatlık ve özel bir şirkette hukuk müşavirliği yapmıştır. Ardından, 2009 yılında kendi ofisini açmıştır. Bir yandan mesleki bilgi ve birikimini profesyonel olarak müvekkilleri ile paylaşmaya diğer yandan da İş Hukuku, Ceza Hukuku, Hayvan Hakları Hukuku alanındaki bilgilerini Yeminli Bilirkişilik görevi ile mahkemelerle paylaşmaya devam etmiştir. Yanı sıra avukatlık ve bilirkişilik çalışmalarına; gerek şahıs ve şirketlere danışmanlık ve eğitimler vererek gerekse ceza hukuku, engelli hakları, hayvan hakları konularında okullarda seminer ve sempozyumlarda eğitmen ve konuşmacı olarak katılım sağlamaktadır. 10 yılı aşkın süredir de sektör dergilerinde hukuk köşe yazarlığı ve danışmanlık yapmaya devam etmektedir. Av. Özge AKIM RENKLİ’nin basında yer almış bir kısım medya görüntüleri, televizyon programları ve dergi yazıları için Medya bölümümüzü inceleyebilirsiniz. Tüm yayınların telif hakkı ilgili kanala aittir. Yayınlar sadece danışanlarımıza bilgi amaçlı paylaşılmıştır.

Av. Özge AKIM stajyerlik yıllarından itibaren çeşitli sosyal alanlarda faaliyette bulunmuştur. İstanbul Barosu Kültür Sanat Komisyonu ve İstanbul Barosu Medya Komisyonu yürütme kurularında görev yapmış, İstanbul Barosu Spor Komisyonu üyelik çalışmalarında bulunmuştur. Av. Özge AKIM'ın iş hayatı Spor Hukuku ile ilgisinden ibaret kalmamış yanı sıra spor hayatı, lisanslı voleybolcu olarak önemli kulüp takımlarında ve son yıllarda İstanbul Barosu Bayan Voleybol takımında devam etmiştir.

Ayrıca, Haytap Hayvan Hakları Federasyonunda gönüllü olarak uzun dönem hukuk danışmanlığı yapmış ve yanı sıra Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı Triatlon Federasyonu Disiplin Kurulu Başkan Vekilliği görevine de 2016 yılına kadar devam etmiştir.

Av. Özge AKIM 2008 YILINDA İstanbul Barosu CMK eğitim sertifikası, İstanbul Barosu Hukuk İngilizcesi ve Terminoloji Sertifikası, Türk Avukatların Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi konusunda aşamalı eğitimi sertifikası almıştır. Yanı sıra yabancılarla olan hukuki danışmanlığına katkı sağlaması için 2006 yılında TC Kültür Ve Turizm Bakanlığı Genel Müdürlüğü Seyahat Acentaları Enformasyon Memurluğu sınavını başarıyla geçerek Seyahat Acentaları Yönetmeliği uyarınca sorumlu müdür ve enformasyon memurluğu Yabancı Dil Başarı belgesi almaya hak kazanmıştır.